درباره ما 1397/4/5 13:58:50

مـعـرفـی

شرکت صنعتی تیر و ستون پارس در سال ۱۳۸۵ با هدف طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت پروژه‌های بزرگ صنعتی، اداری، مسکونی و همچنین ساخت و نصب پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس شده است. نیاز رو به رشد جامعه در بخش صنعت و ساختمان، مدیران شرکت را بر آن داشت تا از تکنولوژی‌های نوین در صنعت جوش و برش بهره برده و ضمن بالا بردن کیفیت، سرعت را نیز افزایش دهند. این شرکت برای دستیابی به هدف فوق، از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات جوش و برش با قابلیت اجرای پروژه‌های بزرگ و در زمان کوتاه و با رعایت اصول فنی آئین‌نامه‌های معتبر جوشکاری استفاده میکند. تولید انواع مقاطع با استفاده ورق (تیر ورقها، باکس و…) و دتایل‌های اجرایی بدون محدودیت و با دقت و سرعت بالا از نتایج این امر است.

ظـرفـیـت و فـضـای کـارخـانـه

ظرفیت هر کارخانه تولید سازه‌های فلزی به عوامل مختلفی همچون توان تولید نقشه‌های اجرایی، تکنولوژی و تعداد ماشین‌آلات مورد استفاده، نیروی انسانی آموزش دیده و… بستگی دارد. این شرکت با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مناسب در موارد اشاره شده، در حال حاضر با ظرفیت ۶۰۰ إلی ۸۰۰ تن تولید ماهیانه مشغول به فعالیت است؛ که این ظرفیت با توجه به زیرساخت‌های موجود تا سقف ۱۰۰۰ تن در ماه قابل افزایش است. لازم به ذکر است بنا به درخواست کارفرما یا وجود محدودیت زمانی در اجرای پروژه‌ها، این شرکت آمادگی برقراری شیفت کاری در شب، به جهت افزایش تولید و تسریع در کار را داراست. کارخانه دارای دو سالن تولید به عرض ۲۰ متر و طول ۱۲۰ متر با ارتفاع مفید کاری ۸ متر تا زیر جرثقیل سقفی و یک سالن تولید با عرض ۲۵ متر و طول ۱۲۰ متر با ارتفاع کارگیری ۱۲ متر تا زیر جرثقیل سقفی می‌باشد. فضاهای جنبی به مساحت ۶۰۰ متر مربع جهت پشتیبانی تولید تعبیه شده است. همچنین ۷۲۰ متر مربع فضا جهت استقرار پرسنل مهندسی-اداری تولید و ۸۰۰ متر مربع فضا جهت دفاتر مالی و مدیریتی در نظر گرفته شده است.

تـجـهـیـزات کـارخـانـه

جهت ساخت اتصالات جوش از طیف گسترده‌ای از تجهیزات جوش با فرایندهای SAW، GMAW، ESW و SMAU استفاده می‌‌شود. از جمله این تجهیزات میتوان به دستگاه‌های جوش دروازه‌ای، الکترواسلگ، زیرپودری تراکتوری، زیرپودری دستی و میگ مگ (CO2)، رکتیفایرها و ترانس‌های جوش در فرایند جوشکاری و دستگاه‌های برش پلاسما، انواع CNC هواگاز، CNC لوله بر، انواع گیوتین و اره نواری در بخش برش اشاره نمود. جا به جایی قطعات توسط جرثقیل‌های سقفی با تناژهای مختلف و لیفتراک‌ها و واگن‌های حمل قطعات صورت می‌گیرد. واحد تولید در فرایند ساخت، علاوه بر روش‌های معمول، از دستگاه مونتاژ H (تیرورق) نیز بهره می‌گیرد.

حـفـظ مـحـیـط زیـسـت

با توجه به خط مشی سازمانی شرکت صنعتی تیر و ستون پارس، عملیات صنعتی این واحد تولیدی در جهت حفظ محیط زیست تدوین شده است و با پیاده‌سازی روش‌های مدیریت پسماند، جمع‌آوری انواع آلاینده‌های زیست محیطی انجام شده و به مراکز بازیافت جهت امحا و یا تبدیل ضایعات تحویل داده می‌شود. در این راستا، واحد رنگ و بلاست این شرکت با رویکردی زیست‌محیطی اقدام به نصب و راه‌اندازی ماشین شات بلاست برای آماده‌سازی قطعات قبل از رنگ‌آمیزی کرده که علاوه بر ارتقا فن‌آوری‌های تولیدی، گام موثری در جهت کاهش آلاینده‌های ناشی از روش‌های معمول تمیزکاری برداشته است.